DUK – Drėgmės grąžinimas

Drėgmės pertekliaus pašalinimas padeda prailginti jūsų namų ilgaamžiškumą. Stabilesnė santykinė drėgmė prailgina jautrių medžiagų, tokių kaip medinės grindys ar sienos, tarnavimo laiką. Kintant drėgmės lygiui medienoje gali atsirasti įtrūkimų. Drėgmės atkūrimas neleidžia orui per daug išsausėti žiemą, dėl to ir žmonės jaučiasi komfortiškiau. Vasaros metu per drėgnas oras sukuria karštesnį pojūtį ir padidina vėsinimo sistemos apkrovą. Grąžinant drėgmę, vasarą į patalpas nepatenka drėgmė iš lauko oro ir yra užtikrinamas geresnis komfortas, taip pat sutaupoma vėsinimo sistemos elektros sąnaudų.

Drėgmės atkūrimas vyksta per patentuotą polimerinę membraną, per kurią pernešamos vandens garų molekulės. Žiemą drėgmę stengiamasi išsaugoti patalpose, o vasaros metu neįleisti į patalpas iš lauko. Pro šilumokaičio membraną neprasiskverbia kvapai ir teršalai, todėl šis procesas yra visiškai higieniškas.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=dOm0TrbY6ek&t=86s

Drėgmės atkūrimo reguliuoti negalima. Tai nuolatinis procesas, vykstantis šilumokaičio viduje dėl vandens garų dalinio slėgio skirtumo. Kuo didesnis vandens garų dalinių slėgių skirtumas, tuo didesnis drėgmės atsigavimas

Įprastas šilumokaitis grąžina šilumą be drėgmės. Entalpinis šilumokaitis grąžina šilumą kartu su drėgme (į patalpas grįžta iki  70 % drėgmės). Be to, drėgmę grąžinančio rekuperatoriaus elektros sąnaudos yra ženkliai mažesnės, nes pirminio pašildimo teno veikimo temperatūra yra 5C žemesnė. Trumpai tariant, jo tenas įsijunginėja tik nuo -5 ir žėmėsnės temperatūros.

Standartinėmis sąlygomis kondensato nuvedinėti tokiam rekuperatoriui nereikia. Nes visa drėgmė, kuri turėtų kondensuotis – grįžta atgal į patalpas. Tačiau jeigu patalpose yra didelį drėgmės kiekį į orą skleidžiančių šaltinių (kaip akvariumas, sūkurinė vonia, baseinas), kondensato nuvedimą patartina įsirengti, nes rekuperatorius gali nespėti grąžinti visos drėgmės ir ji nutekės į kanalizaciją.

Daugelis žmonių mano, kad sausą orą patalpose sukelia vėdinimo įrenginys. Tačiau šis teiginys teisingas tik sąlyginai.

Tai, kad oras per žiemą išsausėja, yra grynai fizinis procesas, o taip pat ir vėdinant per visiškai įprastą langą, kaip rodo šis pavyzdys.

Manome, kad lauko temperatūra yra 0 ° C, o santykinė oro drėgmė – 80%. 0 ° C temperatūroje oras gali sugerti tik 4,9 g / m³ vandens. Taigi 80% vandens kiekis ore yra 3,9 g / m³.

Aplinkos oras, kurio temperatūra yra 0 ° C, dabar pastate įkaista iki 20 °.

Tačiau esant tokiai 20 ° temperatūrai, oras gali sugerti 17,2 g / m³ drėgmės.